08May 2018

Trendy kolorystyczne 2018 w meblach tapicerowanych

Ile źródeł tyle trendów. W gąszczu informacji dotyczących trendów kolorystycznych, publikowanych w Internecie, czy ukazujących się magazynach wnętrzarskich można się czasami zagubić. Co wybrać? Na jaki kolor postawić?  Wielu z poszukiwań rezygnuje i wsłuchując się w siebie, wybiera swój ulubiony kolor, kolor, który po prostu kocha.  

Nie mniej jednak, warto wiedzieć - tak już na przyszłość, gdzie szukać trendów i jakim źródłom można ufać. No to proszę, podpowiadamy. Jednym, z najbardziej wiarygodnych źródeł  informacji, wręcz światowym autorytetem w wyznaczaniu trendów kolorystycznych jest Pantone Color Institute, który należy do założonej w 1962 roku amerykańskiej firmy Pantone. To własnie Pantone Institute co roku ogłasza (po raz pierwszy było to w 2000 r.) wiodący kolor roku, a także wskazuje zestawy kolorystyczne na poszczególne pory roku - te z reguły na wiosnę i jesień.

W roku ubiegłym kolorem roku był greenery – odcień 15-0343, prezentujący soczystą zieleń wywodzącą się wprost z natury. Kolorem roku 2018 został ogłoszony z kolei Ultra Violet – odcień 18-3838 - barwa wyjątkowa, szczególnie  w znaczeniu symboliki.

Przykład: zielone AVANTI

AVANTI nowoczesny narożnik w zielonym kolorze

Przykład: MIRAGE nowoczesny i komfortowy naro znik w modnym fioletowym kolorze

MIRAGE nowoczesny i komfortowy narożnik w modnym fioletowym kolorze

Wiele firm zwłaszcza producentów farb ma w swoich zespołach własnych łowców trendów. Należą do nich prawdziwi już potentaci jak koncern Benjamin Moore & Co., dla którego tegorocznym kolorem roku jest pełna energii czerwień Caliente, kanadyjska firma ze 100-letnią historią w tle Para Paints czy duńska firma  Flügger. Ta ostatnia ogłosiła, że w roku 2018 zdecydowanie królować będą barwy przybrudzonego różu pudrowego czy też odcienie chłodnego różu połączonego z fioletem.

Przykład: 

AVANTI narożnik rozkładany na wysokich nogach w kolorze fuksja

A jak łowią trendy kolorystyczne inni np. producenci mebli tapicerowanych?

Otóż wraz z początkiem każdego nowego roku firmy ruszają na areny wielkich, europejskich targów dedykowanych branży meblarskiej i szeroko pojętego wyposażenia wnętrz. Są to styczniowe targi imm cologne i maison&objet paris. Zaglądają też do angielskiego Birmingaham i Stockholmu. To tam wystawiają się najwięksi meblarze z całego świata. No i Mediolan, ale to już w kwietniu.

Trendy, trendami a Polacy i tak swoje. Nadal kochają i pozostają wierni jasnym wnętrzom, jasnym kolorom. Jeśli chodzi o sofy, narożniki, zestawy wypoczynkowe to do swoich wnętrz mieszkalnych, do stref wypoczynku wybierają meble ubrane szarość we wszystkich jej odcieniach, począwszy od głębokiego grafitu aż po jasny popiel.

Przykład - model COMEZO w ponadczasowej szarości

COMEZO narożnik w szarym kolorze

Dlaczego akurat szary, skoro szarość dominowała i w roku ubiegłym i w poprzedzającym również? Dla większości szarość jest kolorem neutralnym i przede wszystkim bezpiecznym. Ich zdaniem szary daje wiele możliwości aranżacyjnych, a przy okazji świetnie łączy się z mocnymi, żywymi barwami.

W jakich kolorach zamawiają meble tapicerowane w CAYA DESIGN?

Tu nie zaskoczymy chyba nikogo, bo na pierwszym miejscu są to meble w kolorze szarym, na drugim i trzecim miejscu również. Dużą popularnością w CAYA DESIGN cieszą się także meble ubrane na biało w skórze, i meble w czarnej tapicerce. Popularny jest również kolor beżowy, który uważany jest za barwę ciepłą, spokojną i również bezpieczną.

Przykład: MODENA komfortowa sofa w czarnej skórze

MODENA komfortowa sofa w czarnej skórze

Przykład: LORENZO wygodny i funkcjonalny narożnik w skórze naturalnej col. white.

LORENZO narożnik w białej skórze

Spośród bardziej wyrazistych kolorów całkiem sporym zainteresowaniem cieszy się kolor niebieski. To kolor świeży, wnoszący do wnętrza energię - to kolor godny uwagi.  Zapraszamy!

Przykład: SILENTO narożnik rozkładany w niebieskiej tkaninie

SILENTO narożnik w niebieskiej tkaninie

 

Leave a comment

Filtrowany HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Czysty tekst

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.