lite naturalne dębowe drewno
stół dębowy _ lite drewno
/
10May 2018

Zasady konserwacji mebli z kolekcji LOFT COLLECTION

Meble z kolekcji LOFT COLLECTION są wyjątkowe. To meble jedyne w swoim rodzaju, które łączą naturalne lite drewno dębowe ze szlachetną stalą.
 
Blaty i półki zabezpieczone są olejowoskiem, który wnikając w drewno, jeszcze bardzie uwypukla jego ciepło i naturalne usłojenia, a także charakterystyczne dla dębowego drewna niedoskonałości w postaci pęknięć i sęków.

Do pielęgnacji blatów drewnianych polecamy olejowosk firmy SOPUR (www.sopur.com.pl). Stosując się do zaleceń producenta olejowosku, można mieć pewność, że meble z kolekcji LOFT będą służyć przez długie lata.

W zależności od stopnia użytkowania meble należy 3-4 razy w roku odświeżać według poniższej instrukcji:

- powierzchnię blatu należy zmatowić papierem ściernym o granulacji 180, oczyścić ściereczką bez włosków, następnie nakłożyć pierwszą warstwę olejowosku. Po około po pół godziny wycieramy blat do sucha, następnie nakładamy kolejną warstwę olejowosku i zostawiamy na 4 godziny. Po upływie 4 godzin wycieramy blat do sucha - mebel gotowy. Do pełnej używalności należy jeszcze pozostawić go na 72 godziny.

- zużyte ściereczki z resztkami olejowosku należy zalać wodą , spakować w torebkę i dopiero wyrzucić do kosza - to ważne.